DOMŮ

Přidal Přidal Josef Kyncl , 17. říjen 2009

Nová stránka 2

SMART Centrum interaktivní výuky a SMART škola

Základní škola a mateřská škola Krouna se dne 15.10.2009 jako teprve pátá škola v České republice stala SMART centrem interaktivní výuky a SMART školou.

SMART Centrum interaktivní výuky je nositelem nových myšlenek a moderní styl výuky je naplňován vedením školy i každým jednotlivým učitelem. Aktivně tedy naplňuje inkluzívní model výuky a reformu školy za pomoci moderních technologií.
SMART Centrum interaktivní výuky
je škola otevřená, komunikativní a tyto prvky zapracované do ŠVP aktivně realizuje. Učitelé i další pedagogičtí pracovníci se cíleně vzdělávají, rozvíjí a jsou flexibilní vzhledem k okolnímu světu a novým podmínkám. Výuky na této škole probíhá způsobem, který rozvíjí v žácích nové dříve neznámé kompetence tolik potřebné pro uplatnění se v moderním světě 21. století.
SMART centrum interaktivní výuky je zároveň SMART školou společnosti AV MEDIA, a.s.

V rámci realizace projektu Vzdělání 21 probíhalo na přelomu října a listopadu 2010 v naší škole jako jedné z pouhých 3 škol v celé ČR natáčení videomateriálů o realizaci interaktivní výuky v běžné výuce.

Výsledný videoklip v délce přibližně 4 minuty ve formátu wmv si můžete prohlédnout zde (vzhledem k velikosti souboru 237 MB doporučujeme v případě pomalejšího připojení stažení souboru do PC - např. přes pravé tlačítko myši - a následné spuštění z Vašeho počítače)

Několik snímků z videoklipu:

Přehled Smart Center interaktivní výuky najdete zde .

SMART škola podporuje využívání moderních technologií ve výuce a užívá postupy práce s interaktivní tabulí SMART Board a dalšími moderními pomůckami, jako jsou hlasovací systémy či digitální jazykové laboratoře, způsobem, který zvyšuje aktivní roli žáka ve vyučovacím procesu. Své postoje a zkušenosti a aktivní přístup k interaktivní výuce různými způsoby sdílí s ostatními školami ve svém okolí.

SMART Technologie, které Vám naše škola může předvést přímo ve výuce:
- interaktivní tabule SMART Board (v různých typech a různých montážích)
- žákovský hlasovací systém SMART Response
- digitální jazyková laboratoř ROBOTEL
- vizualizéry SMART

U všech uvedených technologiích Vám zdarma:
- zodpovíme Vaše dotazy
- umožníme Vám i pedagogům Vaší školy shlédnutí jejich využití přímo ve výuce
- budete si je moci sami vyzkoušet
- umožníme Vám diskuzi s našimi učiteli, kteří uvedené technologie využívají
- zprostředkujeme Vám kontakt s prodejci AV Media a se specializovanými pracovníky
- v případě, že si technologie zakoupíte, pomůžeme Vám v jejich integraci do výuky ve vaší škole
- poskytneme konzultace a poradenství

V případě zájmu proškolíme v akreditovaných kurzech Vaše pedagogy pro práci s uvedenými technologiemi.

Mgr. Josef Kyncl

5984 Přečteno · Tisknout
Ukázka z fotogalerií

Noc ve školní družině, prosinec 2014
Meteostanice:
Sledujete alergeny v potravinách?
Od prosince 2014 musí být i u jídel připravovaných ve školní jídelně uváděny alergeny. Zajímají vás? Sledujete je?
Ano, sleduji je pravidelně
Ze zajímavosti se na ně občas podívám
Ne, nezajímají mne
Kalendář událostí